sobota, 10 stycznia 2015

Jak fotografować swoje prace? Odzież


Pisałam już o fotografowaniu prac płaskich i przestrzennych, ale nie wspominałam jeszcze jak można sfotografować odzież. Zapraszam do czytania.


SPRZĘT
Aparat cyfrowy, lustrzanka, statyw


TŁO
Jakkolwiek zamierzamy fotografować odzież, tło jest również bardzo istotne. Najlepiej białe lub szare. Możliwa jest także stylizacja otoczenia lub zdjęcia w plenerze.OŚWIETLENIE
Zadbajmy o jasne pomieszczenie lub jakieś lampy. Unikajmy robienia zdjęć po zmroku jeśli nie jesteśmy w stanie zapewnić odpowiedniego sztucznego oświetlenia. Lampa błyskowa nie wystarczy.MIEJSCE
Wiąże się to z tłem. Zdjęcia możemy wykonać w studiu fotograficznym, w plenerze, w jakimś wnętrzu. Jeśli jest z tym problem to najlepiej szukać jakieś neutralnej ściany.


SPOSÓB EKSPOZYCJI
  • na płasko
  • na wieszaku
  • na manekinie wystawowym lub krawieckim
  • na modelce
Każdy sposób ma swoje zalety i wady. Strój najlepiej wygląda na modelce, ale nie zawsze mamy jakąś do dyspozycji. Na manekinie krawieckim jest problem z rękawami i spodniami. Na płasko i na wieszaku dobrze się prezentują proste formy jak t-shirty.


PRZYGOTOWANIE ODZIEŻY i nie tylko
Pamiętajmy, aby dobrze wyprasować odzież przed zdjęciami. Sprawdźmy czy nie pojawiły się jakieś plamy. Wcześniej przygotujmy dodatki takie jak obuwie i rajstopy dla modelki. Dobierzmy biżuterię lub inne akcesoria.


INNE OSOBY
Warto zastanowić się nad pomocą profesjonalistów, zwłaszcza jeśli chcemy wykonać profesjonalne zdjęcia a pozuje nam modelka. W grę wchodzi makijażysta i fryzjer. Możemy także wynająć fotografa. To wszystko wiąże się jednak z większymi kosztami.


CO DALEJ?
Zdjęcia możemy nieco obrobić w programie graficznym. Umieszczamy je na blogu, stronie internetowej, funpage'u, stronie sklepu internetowego, dodajemy do portfolia itd. Zdjęcia to niezbędny element reklamy.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuję za poświęcony mi czas i komentarze.
Pozdrawiam Iselle ;)