środa, 25 czerwca 2014

Fashion in Cracow - konkurs dla stylistów, projektantów mody, fotografów

 
Chcę nieco wspomóc młodych, zdolnych marzących o karierze modowej, więc gdy tylko wpadają mi w ręce jakieś nowe informacje o konkursach, staram się je umieszczać na blogu i ewentualnie funpage'u. Teoretycznie każdy ma dostęp do tych informacji. W praktyce jest jednak tak, że o takich konkursach dowiadujemy się dosyć późno lub po fakcie. Dziś przedstawiam kolejny konkurs, bardziej dla stylistów i fotografów niż projektantów.

Fashion in Cracow to impreza mająca na celu promowanie miasta Krakowa oraz młodych projektantów, stylistów, fotografów, modelek, modeli. Jak sama nazwa sugeruje, wydarzenie odbędzie się w centrum Krakowa (ul. Grodzka) 17 sierpnia 2014 roku. Oprócz konkursu, o którym za chwilę wspomnę, odbędą się liczne pokazy mody lokalnych marek, a także pokaz kolekcji Evy Minge. Z całym wydarzeniem wiążą się także wystawa fotografii konkursowych i wykłady o modzie. Impreza jest otwarta dla wszystkich.

Na stronie internetowej imprezy http://www.fashionincracow.pl/ znajdują się wszelkie informacje i regulamin konkursu. Z ciekawości zapoznałam się z materiałami prasowymi i powiem Wam, że całość stała się dla mnie bardziej atrakcyjna.
Wyobraźcie sobie: wybieg o długości 90 m (!) pod gołym niebem. Ja sobie wyobrażam :) Przeglądając dalej folder reklamowy natrafiłam na wizualizacje miejsca imprezy: wybiegu, namiotów i otoczenia. Przy okazji poznałam plany dotyczące promocji wydarzenia oraz ... plany na kolejny rok. Być może za rok będą mogli się bardziej wykazać sami projektanci ubioru ;)

 
Ale zanim to wszystko nastąpi warto pomyśleć o zgłoszeniu się do konkursu.

Co jest zadaniem konkursowym?
Wystarczy stworzyć stylizację, ubrać w nią modelkę i zrobić zdjęcie na terenie Krakowa tak, aby fotografia przedstawiała atrakcyjność nie tylko samego stroju, ale i miasta. Warto zaznaczyć, że do wyboru mamy trzy kategorie: classic, trendy i vintage. Termin nadsyłania zdjęć to 1 sierpnia 2014.

Jak widzicie zadanie jest bajecznie proste. Pewnie sama bym się pokusiła o zgłoszenie, ale ze względu na odległość do Krakowa miałabym problem ze zorganizowaniem sesji zdjęciowej. Czas i koszty. Z drugiej strony czuję się słabo jako stylistka, choć Kocurek jest mną zachwycony: ma konsultacje za darmo, szybko wybieram mu ciuchy, donoszę do przymierzalni i oceniam ^^

Ilustracje i informacje pochodzą ze strony internetowej http://www.fashionincracow.pl/.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuję za poświęcony mi czas i komentarze.
Pozdrawiam Iselle ;)