sobota, 26 kwietnia 2014

Konkurs dla projektantów mody-Heart Fashion 2014

Tyle ostatnio piszę o projektowaniu mody, więc wypada także wspomnieć o konkursie dla projektantów ;) Zapraszam do udziału w Heart Fashion 2014. Pośpieszcie się, został już tylko miesiąc ;)


Konkursy dla projektantów mody dają możliwość bliższego poznania świata mody, projektantów i pokazów. Jeśli ma się farta dostać do finału można uczestniczyć w prawdziwym pokazie mody. Wiąże się z tym przebywanie za kulisami i podpatrywanie całej organizacji. Uczestniczy się w przymiarkach i próbach modelek i nawiązuje mnóstwo kontaktów. To wspaniała szansa na zdobycie doświadczenia.
Co trzeba zrobić?

Najpierw wystarczy wyszukać informacje o interesującym nas konkursie i bardzo uważnie przeczytać regulamin. Najważniejsze rzeczy to:
-  do kiedy zgłoszenia -  do 31 maja 2014 (przedłużone do 25 czerwca 2014)
- temat konkursu - "4 ŻYWIOŁY READY TO WEAR: WODA – oczyszczenie, ukojenie, spokój, radość, ruch, pragnienie, głębia – otchłań; POWIETRZE – lekkość, swoboda, wolność, bezgraniczność możliwości, kosmos;  ZIEMIA – stałość, konkret, ostoja, flora i fauna, geometria;  OGIEŃ - energia, siła, ciepło, światło, niepokój, słońce, epicentrum."
- co należy wysłać do organizatorów (siedziba organizatorów i miejsce finału do Poznań) - teczkę z projektami ośmiu modeli (4 damskie i 4 męskie) z dokładnym opisem (krój, kolory, dodatki) oraz należy dołączyć próbki tkanin z jakich zostaną wykonane modele.

W skrócie powiem jeszcze, że jury wybierze półfinalistów, którzy będą musieli do wyznaczonego terminu dostarczyć (przysłać) dwa odszyte stroje (ok. trzech tygodni). Jeśli przejdą ten etap pomyślnie będą musieli uszyć kolejne sześć modeli - mają na to ok. 2 miesiące. I przyznam tu, że jestem bardzo zdziwiona - ja miałam na to miesiąc... Finał to oczywiście profesjonalny pokaz mody.


Resztę możecie sobie doczytać w regulaminie konkursu. Może się wydawać, że to bardzo trudne zadanie. W końcu trzeba uszyć aż osiem strojów w krótkim czasie. Pocieszę Was, że jest to jak najbardziej możliwe - sama się o tym przekonałam, a miałam mniej czasu. Zawsze można wspomóc się jakaś krawcową, ale te mają często dłuższe terminy realizacji. I nie potrzeba wielu maszyn. Niestety trochę pieniędzy już tak :/ no ale tak jest we wszystkich konkursach.

Jeśli chcecie wiedzieć jak mi poszło w poprzedniej edycji Heart Fashion, to zapraszam do poniższych postów oraz do obejrzenia video-relacji z konkursu ;)


Jak powstawała kolekcja Yellow-violet? Projektowanie 
Jak powstawała kolekcja Yellow-violet? Półfinałowe projekty
Jak powstawała kolekcja Yellow-violet? Finałowe projekty
Heart Fashion 2013 z punktu widzenia Iselle

1 komentarz:

  1. No super. Dzięki za informację, ale dla mnie to chyba jeszcze nie ten etap, bo dopiero raczkuje w krawiectwie, ale w przyszłości - kto wie :)

    OdpowiedzUsuń

Dziękuję za poświęcony mi czas i komentarze.
Pozdrawiam Iselle ;)